Actualitat

5 medalles per als alumnes de Sant Vicenç a la VII Trobada d’Atletisme Intersalesiana

El passat divendres 6 de maig al matí, a l'Estadi d'Atletisme Joan Serrahima de Barcelona, una bona colla d'alumnes d'ESO de diverses escoles salesianes de Catalunya van participar en la VIIa edició de la Trobada d'Atletisme Intersalesiana.

tots trobada atletisme

La pluja que queia amb insistència aquell matí de divendres feia dubtar de si enguany es podria celebrar o no la VII Trobada d'Atletisme. Gràcies a Déu, el temps va millorar lleument, just per poder participar en les 10 proves d'atletisme previstes en la competició. 

De la nostra escola hi participaven 50 alumnes de tots els cursos de l'ESO. Les proves que van haver d'aforntar van ser:

 • 100m llisos
 • 60m tanques
 • 1000m
 • 600m
 • relleus (10x100m)
 • 80m infantil
 • salt de llargada
 • salt d'alçada
 • llançament de pes

VII Trobada Atletisme Intersalesiana VII Trobada Atletisme Intersalesiana VII Trobada Atletisme Intersalesiana

El matí va trascórrer en un ambient de competitivitat però també d'equip. Els alumnes que acabaven d'una prova anaven a veure i a animar als seus companys que competien en una altra. "Hi ha un ambient molt xulo. I és molt guai això d'anar junts alumnes d'edats diferents. Es crea un equip multi edat molt guai" comenta una de les participants. 

I al final de la jornada, la nostra escola va recollir fins a 5 medalles; totes aconseguides per alumnes de 2n d'ESO. QUINA PROMOCIÓ!!!:

 • Mateu Moreno (2n d'ESO): OR en alçada OR salt de llargada
 • Aina Ramos (2n d'ESO) : OR en salt de llargada
 • Alberto Cobo (2n d'ESO): BRONZE en 1.000 m 
 • Marta Martínez (2n d'ESO): BRONZE en salt de llargada

​Moltes felicitats a tots els participants, especialment als medallistes!

Aquí podreu veure totes les fotos de la trobada: CLICA LA IMATGE